HISTORIA TURNIEJU

Idea organizowania turnieju tenisowego kobiet w Olsztynie wzięła się tak naprawdę z potrzeby, gdyż w stolicy Warmii i Mazur nie odbywały się żadne rozgrywki kobiece. Amatorski tenis kobiet rozwijał się w Olsztynie bardzo prężnie, jednak na sprawdzenie swoich możliwości amatorki z Olsztyna musiały jeździć do innych miast Warmii i Mazur. To skłoniło Organizatorkę do zaplanowania turnieju tenisowego.

W roku 2017 odbyła się pierwsza edycja turnieju tenisowego, pod bardzo długą nazwą Amatorskie Otwarte Mistrzostwa Warmii I Mazur W Tenisie Ziemnym Kobiet. Relacja z tamtej edycji, dokładne wyniki oraz zdjęcia z tego turnieju tenisowego znajdują się na stronie podanej poniżej. Wydarzenie odbiło się szerokim echem nie tylko wśród grających w tenis ziemny Pań, ale także wszystkich sympatyków tenisa. Chwalono doskonałą organizację oraz frekwencję. W końcu Olsztyn miał swój turniej tenisowy kobiet. To wszystko skłoniło Organizatorkę do zaangażowania się w drugą edycję.

W roku 2018 zastąpiono długą nazwę turnieju nową, kojarzącą się z Warmią i Mazurami, która podkreśla, iż jest to turniej kobiecy. WAMA Ladies Open będzie odtąd towarzyszyło podczas kolejnych turniejów kobiecych w tym województwie. Druga edycja turnieju tenisowego była zdecydowanie bardziej zaawansowana od zeszłej. Wówczas kobiety  rywalizowały zarówno w grze pojedynczej, jak i podwójnej. Frekwencja przerosła najśmielsze oczekiwania, ponieważ do rywalizacji zgłosiło się ponad 50 kobiet.

Co przyniesie kolejna, trzecia już edycja turnieju – zobaczymy już pod koniec tegorocznych wakacji.

Turniej 2017

WAMA Ladies Open 2018